You Are Here: Home » AÖL’den Örgün Öğretime Geçiş

AÖL’den Örgün Öğretime Geçiş

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDEN ÖRGÜN EĞİTİM VEREN OKULLARA GEÇİŞ İŞLEMLERİ

 

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDEN ÖRGÜN EĞİTİM VEREN OKULLARA GEÇİŞ İŞLEMLERİ

Açık Öğretim Lisesinde Ders Geçme ve Kredili Sistem, örgün eğitim(1) veren okullarda ise Sınıf Geçme Sistemi uygulanmaktadır. Açık Öğretim Lisesinden örgün eğitim veren bir okula nakil yaptırmak isteyen öğrencilerin sınıf seviyesi, başarmış oldukları ortak derslere göre belirlenir. Örgün eğitim veren okullar, Açık Öğretim Lisesinden tasdikname ile gelen öğrencilerin sınıf seviyesini, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 29.09.2014 tarih ve 93 sayılı kararına göre belirler.

Açık Öğretim Lisesinden örgün eğitim veren okullara nakil ve geçiş işlemleri için Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 29.09.2014 tarih ve 93 sayılı kararının tam metni için buraya tıklayınız.

Açık Öğretim Lisesinden, örgün eğitim veren bir okula nasıl nakil yaptırabilirim?

  • 1. Yukarıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.
  • 2. Tasdikname almak için Açık Öğretim Lisesine dilekçe veriniz. Dilekçenin ne zaman, kim tarafından, nereye verileceğiyle ilgili ayrıntılı açıklamalar için buraya tıklayınız.
  • 3. Tasdikname belgenizle birlikte, nakil için örgün eğitim veren kuruma kayıt takvimlerini de dikkate alarak başvurunuz.

Not: (1) Örgün eğitim, düzenli bir biçimde yapılan, öğrencilerin belirlenen zaman ve mekanlarda derslere katılmasının gerektiği eğitim türüdür. Örgün öğretim açık öğretimden, derslerin verilmesi ve katılma zorunluluğu ile ayrılır. Örgün eğitimin yapıldığı yerler okul nitelikleri taşır.

[ Bugün: 1 görünüm. Toplam 1.057 görünüm ]
Scroll to top